Woda źródłem życia
Woda, to cudowna substancja umożliwiająca życie na Ziemi. Jej nieprzerwane cykle parowania i skraplania  są wpisane w naturalny biorytm planety i konieczne do  zachowania jej równowagi energetycznej, w tym  energii słońca, wzrostu i jakości  roślin, nasycenia powietrza tlenem...


 Jest również doskonałym nośnikiem informacyjnym,  decydującym o ewolucji  oraz  prawidłowym rozwoju wszystkich, występujących w świecie zwierząt i roślin gatunków.  

Woda  i jej cykliczny ruch decyduje także  o  delikatnych powiązaniach pomiędzy poszczególnymi ciałami niebieskimi we wszechświecie...


Jest również podstawą wszystkich biologicznych, chemicznych i mechanicznych procesów zachodzących  w ludzkim organizmie.

 Nasze ciało, w tym mózg i serce, aż w 70 %  utworzone jest  z wody. Jesteśmy więc tym, co pijemy. 70 bilionów naszych  komórek  zanurzonych jest,  bowiem w płynie międzykomórkowym.

Oprócz podstawowych  funkcji biologicznych woda umożliwia naszą komunikację werbalną i pozawerbalną wymianę informacji z innymi organizmami żywymi oraz z otoczeniem. 

Moim zdaniem, zapisuje również  i przenosi  dane dotyczące naszej genealogii. Umożliwia- za pomocą wód płodowych  i  męskiego nasienia przekazywanie nie tylko materiału genetycznego, ale   i również zapisów wielopokoleniowych tzw. pamięć przodków- od matki i ojca, matka- ojciec od babci i dziadka....
Główne funkcje wody:


 Na poziomie biologicznym  woda  odpowiada między innymi  za transport tlenu i składników pokarmowych, komunikację międzykomórkową, elektrolityczną równowagę komórek,  jakość oraz płynność krwi i limfy.


Dla przykładu:

- jako główny składnik krwi umożliwia prawidłowy  transport składników odżywczych do komórek, a odprowadzanie zbędnych metabolitów-rozcieńcza toksyny, kwasy, minerały...
- transportuje tlen do komórek i umożliwia odprowadzanie dwutlenku węgla,
- chromi narządy przed uszkodzeniem, w tym mózg, rdzeń kręgowy, gałki oczne,
- umożliwia rozwój płodu,
- zapewnia prawidłową pracę stawów, mięśni, ścięgien...
- utrzymuje równowagę termoregulacyjną,
 -tworzy ślinę nawilżającą i dezynfekującą pokarm  i zapewnia wstępne trawienie skrobi,
- tworzy kwasy żołądkowe i żółciowe,
oczyszcza jelita i umożliwia prawidłowe usuwanie mas kałowych,
-  nawilża skórę od wewnątrz,
-  zapewnia nawilżenie oczu,
-  umożliwia pracę  aparatu słuchowego...

W zależności od warunków, człowiek może przeżyć bez wody tylko od 3 do 5 dni.
W normalnych warunkach człowiek traci przynajmniej 2 litry wody dziennie: około 400 ml podczas oddychania, około 400 ml podczas  pocenia się i parowania, 1 000 ml i więcej-  wydala wraz z moczem przez nerki.

Gdy spożycie wody jest niedostateczne, a straty zbyt  wysokie, to natychmiast pojawiają się  nieprzyjemne dla nas skutki odwodnienia. 
Przyczyną niedoboru wody może być również  gorączka, długotrwały wysiłek fizyczny, upał, biegunka lub wymioty, cukrzyca, choroby nerek... 


Objawy odwodnieniaDo wczesnych  objawów niedoborów  wody w organizmie należą: silne pragnienie, wysychanie jamy ustnej,  niedobór śliny,  brak apetytu, bezsenność, nerwowość, depresja, łaknienie cukru,  mrowienia kończyn, bóle i zawroty głowy,  stawów ...Następstwami  dłuższego odwodnienia organizmu są np. zaburzenia krążenia, nadciśnienie, arytmia serca, kamica nerkowa, problemy z logicznym myśleniem, sucha skóra, bóle kości i mięśni, przegrzanie,  zakwaszenie, nadmiar toksyn, zaparcia,  zmęczenie, choroby skórne, astma, alergie, nowotwory, w tym rak okrężnicy...
 Już 2% spadek poziomu wody, czyli tyle, ile  naturalnie tracimy podczas godzinnego wysiłku fizycznego,  powoduje zmęczenie i  pogorszenie się  pracy naszego mózgu.


 Ubytek wody 5% i powyżej prowadzi do ogólnego osłabienia, problemów z logicznym myśleniem, kurczy mięśni, w tym arytmii serca, nadciśnienia, zawrotów głowy. Powyżej 10% powodują ciężkie odwodnienie. Strata wody stanowiąca 15-20% masy ciała prowadzi do  zgonu.Przy braku wody następuje między innymi stymulacja wazopresyny, czyli hormonu antydiuretycznego zmniejszającego ilość wydalanego moczu. Prowadzi to do upośledzenia usuwania toksyn z organizmu i zaburzenia pracy nerek.


 Aż 80% toksyn wydalamy wraz z wodą, a tylko 20 % rozpuszcza się w tłuszczach.


 Odwodnienie, a kamica nerkowa i żółciowa


 W dłuższym okresie odwodnienia powstają kamienie nerkowe i żółciowe- odwodnienie ma wpływ na  zagęszczanie żółci.

 Kolejnym objawem jest zmniejszenie wydzielania potu, czego następstwem jest przegrzanie organizmu.
  Kumulacja toksyn i wzrost ciśnienia 


 Odwodnienie zaburza funkcję całego organizmu oraz prowadzi do kumulacji toksyn i kwasów w tkankach. Wynikiem tego są również bliżej nieokreślone dolegliwości bólowe, astma, problemy skórne,  przedwczesne starzenie się oraz nowotwory.

 Przy niedoborze wody dochodzi do zagęszczenia się krwi i wzrostu ilości trombocytów, czego konsekwencją jest wzrost ciśnienia, powstawanie skrzepów, stanów zapalnych śródbłonka żylno- tętniczego, a dalej uszkodzenie tętnic i wzrost gojącego mikrouszkodzenia cholesterolu, zakrzepica, miażdżyca, żylaki,  zatory, zawały...

 Pierwsze, co możemy robić przy wzroście ciśnienia, to natychmiast  uzupełnić płyny za pomocą czystej wody ( najlepiej z dodatkiem szczypty soli naturalnej). 


Nawodnienie pomaga na bóle głowy, mięśni i  kości

Praktyka pokazuje,  że zwiększenie  ilości pitej  wody minimalizuje również bóle mięśniowe i zapobiega migrenie. Wymywając toksyny zapobiega również nowotworom. W tym celu należy także  pić świeże, zasobne w chlorofil oraz beta karoten przeciwutleniające soki, odstawić mięso, cukier i nabiał, a uzupełnić witaminy D, C, A, E, selen i cynk.Nadmiar toksyn związany z odwodnieniem= zakwaszenie i nowotwór. Jedynym prawdziwym lekiem na nowotwór jest oczyszczenie i odkwaszenie organizmu, a jedynym prawdziwym lekarzem nasz układ odpornościowy.Organizm za wszelką cenę broni się przed niedoborem wody w kluczowych narządach: sercu i mózgu. W przenośni - wyciąga ją z włosów, paznokci, a nawet  kręgosłupa. Przy długim,  przewlekłym,  nieprawidłowym nawodnieniu mamy suche, łamliwe paznokcie i włosy, problemy z kręgosłupem i stawami.

Gdy dostarczamy za mało wody, organizm wykazuje również zwiększoną tendencję do jej zatrzymywania.  

Odwodnienie jest sygnałem do oszczędzania płynów i spowolnienia przemiany materii.
Sprzyja otyłości oraz powoduje obrzęki i cellulitis.
Odwodnienie, a otyłość i zaburzenia hormonalne

Wraz z odwodnieniem wzrasta ilość kwaśnych metabolitów i toksyn, które organizm bezpiecznie lokuje w tkance tłuszczowej. Stąd  następuje spadek tempa jej spalania- lipolizy, z jednoczesną tendencją do tworzenia nowych rezerw, czyli jej odkładania- glikacji.

 Odwodnienie prowadzi, więc do szybkiego  gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Odchudzając się pijmy czystą, alkalizującą wodę np. z sokiem z pomarańczy, cytryny, żurawiny, octem jabłkowym   i soki warzywne 2- 3 szklanki pół na pół z wodą. Dodajemy szczyptę -kilka ziarenek soli kłodawskiej. 

Przyczynami gromadzenia się wody się również zmiany hormonalne, w tym te, zależne od ilości progesteronu.


 Naturalnie ilość progesteronu wzrasta w drugiej fazie cyklu, czyli zwykle ok.15–28. dnia. Stąd my panie czujemy się cięższe przed miesiączką. Również leki, w tym hormonalne, przeciwbólowe i sterydowe mogą prowadzić do zaburzenia subtelnej równowagi wodnej.

Obciążają wątrobę mającą również udział w regulacji ilości płynów.
Jak prawidłowo nawadniać organizm


 By zachować zdrowie potrzebujemy minimum 2, 5- 4 litra, czystej wody. 
Około 30 ml na kilogram masy ciala.


Najzdrowsza dla nas  jest  zamrożona i rozmrożona woda źródlana z dodatkiem soli o ph powyżej 7,5- 8. 
 Zawiera  najwięcej tlenu, oczyszcza z toksyn i kwasów. Doskonale uzupełnia płyny wewnątrz tkankowe. Nie bez znaczenia jest jej  skład  mineralny,  który  dobieramy  zawsze według  indywidualnych potrzeb. Polecane jest również jonizowanie wody za pomocą specjalnych jonizatorów.

 Doskonałej jakości wody dostarczają nam  surowe owoce i  warzywna  oraz ich  świeże soki. Są zasobne w witaminy, tlen, enzymy i energię życiową. Jest to woda o strukturze heksagonalnej - komórkowej. 

 Surowe warzywa to jednocześnie najlepsze żródło minerałów  i enzymów !!!

Wodę pijemy pół godziny przed posiłkiem lub godzinę po. Pita w trakcie posiłku zaburza skład soków trawiennych i enzymów- rozcieńcza je.

Wodę filtrujemy lub destylujemy, a następnie uzdatniamy kryształami górskimi, krzemem lub aktywizujemy przez proces zamrażania i rozmrażania. Lekko solimy.

Unikamy mineralizowanej wody w plastikowych butelkach. Zawarte w niej minerały nieorganiczne nie są prawidłowo wchłaniane- obciążają nerki, stawy, tętnice. Dodatkowo wady sklepowe zawierają konserwanty i   bliżej nieokreślone chemiczne substancje- zawarte w butelkach. 

Szczególnie niebezpieczny jest silnie rakotwórczy bisfenol i przetrzymywanie takiej wody na słońcu.


Aspartam jest silną  neurotoksyną zaburzającą syntezę białek 


Bezwzględnie  eliminujemy z diety napoje z aspartamem  i  sztucznymi barwnikami. W dłuższej konsekwencji powodują  nadpobudliwość, rozdrażnienie,  zaburzenia pracy nerek i wątroby, stany lękowe, ADHD, autyzm...


 Badania wykazały, że spożycie  wysokich dawek aspartamu przez dzieci może uszkadzać mózg i zaburzać prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych w synapsach. Nigdy nie dawajmy dziecku do picia coli, napojów energetyzujących…


Aspartam składa się z trzech związków:
-kwasu asparaginowego- działo rakotwórczo,
-fenyloalaniny - wywołuje zaburzenia emocjonalne,
-metanolu- uszkadza wzrok.


 Objawami zatrccia aspartamu są często bóle głowy, wysypki, problemy ze wzrokiem.


Napoje  gazowane,  konserwowane  i dosładzane spartanem są najsilniej zakwaszające. Mają najniższe ph. , dalej jest  alkohol, kawa, herbata…


 Musimy pamiętać o tym, że chory, zatoksyczniony oraz  zakwaszony organizm potrzebuje znacznie więcej czystej wody- minimum 3- 4  litry, w tym również  ciepłych płynów  oraz  łagodnych naparów ziołowych. Zbyt silnie skoncentrowane napoje mogą go nadmiernie obciążać. Tak samo zimne, mogą wychłodzić organizm,  którego energia skierowana jest na powrót do równowagi.
aach, owocach i ziołach.

Uzupełnieniem nawodnienia za pomocą picia wody i soków jest  odpowiednia dieta, obfitująca w zasobne w wodę warzywa i owoce sezonowe: sałaty, pomidory, dynie, selery, marchewki, arbuzy, melony, jabłka, truskawki,  maliny ... Woda źródłem życia Woda źródłem życia Reviewed by Sięgnij do Natury on 14:05 Rating: 5

Brak komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...