Zdrowe jelita. Usuwanie grzybów i pasożytów. Mieszanki ziołowe cz III

 Przeczytaj najpierw Cz I tu klik i leczenia zapaleń oraz anemii Cz II tu klik

Metody usuwania pasożytów. Tylko po konsultacji  z  lekarzem lub doświadczonym naturoterapeutą.

POSŁUCHAJ TEŻ MOJEGO PODCASTU O JELITACH:

W trakcie i po kuracji ziołowej zażywaj  profilaktycznie probiotyki i prebiotyki ( niektóre zioła np. piołun naruszają mikroflorę). Jedz ogórki kiszone, kapustę, pij ocet jabłkowy i zakwas z buraków.
 Usuwaniu pasożytów z jelit służy picie wrotyczu, kory kruszyny, piołunu.
Zioła należy  wymieszać w równych częściach i  w ilości  jednej łyżki zaparzyć  szklanką  wrzącej wody (zostawić pod przykryciem na 15- 30 minut). Pić przez okres 7 dni rano i wieczorem na czczo- po 1 /4 do pół szklanki.

 Przez kolejny tydzień należy  zażywać mieszankę mielonych ziół :goździki i piołun - 1/4 do pół łyżeczki,  2 razy dziennie, lub po 7 kropli wyciągu spirytusowego z piołunu i goździków np. z firmy NOW.


 Kurację kontynuuje zażywanie  nalewki z orzecha włoskiego od 5 do 15 kropli  lub z  cebuli 2 razy dziennie po pół łyżeczki.  Dawki ziół modyfikujemy z zależności od potrzeb i masy ciała.
 W trakcie pijemy dużo płynów ( woda, soki, zielona herbata z imbirem, cynamonem, napary z liści poziomki, jeżyny i porzeczki) oraz wykonujemy ciepłe kąpiele w soli.Dwa razy dziennie pijemy  świeży sok z marchwi - można dodać selera i buraka.

Warto również  zastosować  kurację- na czczo  sok z marchwi z łyżką oleju z lnu lub  oleju z dyni. Przepis na kurację : 

Sok z marchwi jedna szklanka.  Jeśli tolerujesz, to połącz go  z ząbkiem- dwoma czosnku, możesz wycisnąć z niego sok.

 Po 15 minutach zażyj łyżeczkę oleju z dyni lub z lnu( nawet do łyżki, w zależności od stanu wątroby). Olej z dyni jest niezwykle zasobny w selen, witaminy B, magnez i pomaga w usunięciu pasożytów.

 Ja mielę  w młynku do kawy pestki z dyni z ziarnem słonecznika i lnem, a następnie posypuje do surówek i na kanapki.Dodatkowo polecam  Ci oczyszczającą krew herbatkę z pokrzywy i bratka.

Przepisy na nalewki.

Posiekaną cebulę w słoiku  zalewamy wódką  i pozostawiamy na okres 14 dni. Wyciąg zlewamy i stosujemy dwa razy dziennie po łyżeczce. Zielone, młode orzechy włoskie zalać wódką o odstawić na okres 6 tygodni.  Nalewka  jest również  doskonała na apetyt dla dzieci i wszelkie zatrucia pokarmowe. Pijemy około 15-25 kropli  na pół szklanki wody 3 razy dziennie.  Dzieciom  podajemy  stopniowo od 5 do 10 kropli. 

Podstawowe mieszanki przeciw grzybicze i pasożytnicze
 •  tatarak 50g, szałwia 50g, orzech włoski 25g, mięta 50g, tymianek 50g, piołun 10g
 •  tatarak 50g, oman 50g, tymianek 50g, mięta 50g, orzech włoski 20g, piołun 10g, 
 •   mniszek  lekarski korzeń 25g, mięta 50g, goździki 10g, piołun 15g, orzech włoski 25g,
 •  piołun 60g, goździki 60g, mniszek 40g, tymianek 20g, rdest ptasi 20g, mięta 20g,
 • mięta 50g, rdest ptasi 50, piołun 20g, goździki 20g, wrotycz 10g, mniszek lek 20g,

Zaparzamy od jednej  do dwóch łyżeczek ziół  na szklankę wrzącej  wody
 ( pod przykryciem około 15 minut).

 Pijemy dwa razy dziennie na  czczo rano i wieczorem, zaczynając od 3 łyków, stopniowo dochodzimy do około połowy szklanki ( obserwujemy reakcje organizmu, przy zbyt intensywnych objawach robimy przerwę). Dzieciom podajemy słabszy napar  ( bez wrotyczu i goździków )  lub 1/ 4 dawki powyżej 10 roku życia)  Zaczynamy od jednej łyżki i obserwujemy reakcję organizmu. 

Możemy również  podawać sam orzech włoski lub  napar z tymianku i majeranku
 ( zaczynając od 1 do 10 kropli)  oraz nalewkę z cebuli po 5ml 2x dziennie)

7 lub 14 dniową kurację powtarzamy cyklicznie po miesiącu, po trzech miesiącach, po pół roku.

Mieszanki  ziołowe

Waleriana 50g, kminek 50g, oman wielki 50g- ułatwia trawienie i pomaga w infekcjach pasożytniczych. Mielone zioła połączyć w równych częściach. Zażywać  na sucho 3 razy dziennie po łyżeczce przed posiłkami, popić wodą ( 14 dni)


 Tatarak 50g, oman wielki 50g, tysiącznik 50g- wzmacnia organizm oraz pomaga w leczeniu infekcji pasożytniczych np. przy lambliozie. Stosować jak wyżej.


 Pomocne jest również zażywanie jagód jałowca.  Ma on działanie bakteriobójcze, moczopędne, żółciopędne, odkażające. Pomaga w niewydolności wątroby i nadmiernej fermentacji w jelitach. Można stosować kurację od 1 ziarna do 10 i z powrotem do 1 (codziennie zwiększamy o 1 ziarno).

 Nie wolno przekraczać dawki 10 ziaren, gdyż grozi to uszkodzeniem nerek.
 Jałowiec działa silnie moczopędnie, w nadmiarze może wywołać przekrwienie nerek. Dziesięć  ziaren to bezpieczna, a zarazem optymalna dawka. Z moich doświadczeń wynika, że bóle nerek nasilają się i piasek ulega wydaleniu.  Stąd początkowo  możliwe jest pogorszenie samopoczucia.

Szałwia 50g, tymianek 50g, mięta 50g, liść orzecha włoskiego 25g, piołun 10g. Dzieciom daj pół dawki liści i piołunu.

Zioła zmieszaj i zaparzaj w ilości 1 łyżkę, na szklankę wody. W razie możliwości zwiększ dawkę dwukrotnie.
Pij na czczo po kilka łyków np. 3- 5  rano i wieczorem przed snem, przez okres dwóch tygodni. Stopniowo dochodzimy do 2/ 3 szkl.
Dziecku możesz lekko posłodzić. Niech pije po 2-3 łyki.  Możesz również dodać więcej mięty, a mniej piołunu
To silne zioła i zawsze istnieje ryzyko uczulenia. Zacznij kurację bardzo ostrożnie.
 Wypij łyk lub dwa i obserwuj reakcję organizmu. Stopniowo zwiększaj liczbę łyków i siłę naparu.
Jeśli wystąpi biegunka lub wymioty bez odczynów alergicznych, to może oznaczać, że organizm intensywnie usuwa patogeny. Zmniejsz dawkę lub zrób krótką przerwę.


 Kurację powtórz po miesiącu, potem po trzech i po pół roku. W trakcie kuracji  codziennie spożywaj marchew i  świeże pestki dyni- około 30 gram.


Pij dużo płynów, w tym również uzupełniające  krzem i oczyszczające nerki:  pokrzywę, perz, bratek, skrzyp, nawłoć...

 Ogranicz lub  wyeliminuj cukier,  mięso i nabiał. W miejsce tego codziennie jedz kaszę, ryż naturalny, lekko podduszone warzywa, oleje  najlepiej z lnu, słonecznika, dyni i oregano- leczą mikroranki po pasożytach.


Pod koniec kuracji możesz zrobić kąpiele w skrzypie i okłady rycynowe na wątrobę.

Kąpiel w skrzypie. 150 g ziół zagotuj rano na małym ogniu przez około 20 minut.  Zostaw cały dzień do naciągnięcia. Wieczorem zlej przez sitko do wanny i uzupełnij wodą. Wykonaj 3 kąpiele, co 3-4 dni. Uzupełnisz  tak krzem i oczyścisz nerki.  W trakcie kuracji pij  także skrzyp z zieloną herbatą.

Okład z rycyny. Gazę lub flanelę nasącz rycyną- około pół butelki. Połóż w okolicy wątroby i przykryj folią z ręcznikiem. Połóż termofor i ogrzewaj około godziny. Po zabiegu umyj skórę wodą z sodą. Gazę lub flanelę wykorzystaj ponownie 2-3 razy – przetrzymuj w lodówce. Zrób 3 okłady, co 3- 4 dni.

Znamiona kukurydzy to doskonały środek regenerujący osłabione w infekcjach grzybiczych i pasożytniczych nerki oraz wątrobę. Kukurydza i jej wąsy zawierają miedzy innymi witaminy B, karoten, wapń, potas, fosfor, miedź,  żelazo, selen.
Stymulują wydzielanie moczu i żółci, leczą zapalenia nerek i pęcherza moczowego. Regenerują trzustkę i wątrobę.
Dwie łyżki ziół- znamion zalej 3 szklankami wody i zagotuj około 2 minuty.
Pozostaw do naciągnięcia  przez  kolejne 15 minut. Pij 3 razy dziennie po szklance naparu, przez okres 3 tygodni. Kurację powtórz po dwóch miesiącach.
Znamiona pomagają także w regulacji cukru oraz regeneracji wątroby i trzustki.

 W trakcie przerwy pij gotowaną pietruszkę-natkę i korzeń.  Jedz też surową pietruszkę z natką. Regeneruje nerki i wątrobę- polecana nawet w marskości narządu.
Dwie pietruszki drobno posiekaj i zalej dwoma szklankami wody.
 Gotuj na małym ogniu- około 20 minut. Możesz dodać selera.

Bratek i seler pomagają w usuwaniu owsików.  Do zagotowanego w dwóch szklankach wody korzenia selera dodaj łyżkę ziela bratka. Pij na czczo, rano i wieczorem- około szklanki.W eliminacji pasożytów pomocne są także grzyby tzw.  kurki
Wysuszone kurki mielimy i dodajemy do potraw. To także źródło witamin z grupy B, w tym B12 i B6. Niektórzy polecają także suszoną skórkę z awokado i skórkę z grejpfruta.
Gdy dłużej pijesz napary moczopędne uzupełniaj potas i magnez z witaminami z grupy B- szczególnie przy skrzypie ( powoduje niedobory B1 i B2)

W trakcie kuracji jadaj 3-4 surowe marchewki i zażywaj mieszankę z ich nasionami.

Wątrobę regeneruje prosta mieszanka ziołowakocanka 50g, znamiona kukurydzy 50g. Dwie łyżki ziół zaparz w 3 szklankach wody- pod przykryciem około 15 minut.

Pij po szklance, między posiłkami. Stosuj przez 3 tygodnie, potem 2 tygodnie przerwy i znowu 3 tygodnie kuracji. Jedz w tym czasie buraki, marchew, szpinak, natkę pietruszki i pij soki: z jabłek, cytryny i żurawiny.
Idealnie byłoby  równocześnie zastosować okresową dietę odciążającą.
W maju i czerwcu poszukaj na podmokłych łąkach przywrotnika, który nasyci twój organizm krzemem i oczyści krew z toksyn. To również doskonałe zioło do pielęgnacji skóry. Przywraca jej elastyczność po poparzeniach i zapaleniach. Przywrotnik pomaga także  w biegunkach i zapaleniach jelit-  garbnikuje błony śluzowe.
Pity wraz z pokrzywą poprawi parametry twojej  krwi. Łyżkę ziół zaparzaj pod przykryciem 15 minut. Pij dwa razy dziennie po szklance.

Dziurawiec, rumianek, pokrzywa i korzeń waleriany, to doskonały zestaw na alergię, nerwicę, pasożyty i bezsenność.  Zmieszaj po 50g ziół.  Stosuj- 2 łyżeczki  mieszanki na 3 szklanki wody. Zaparzaj pod przykryciem około 15 minut. Pij po szklance naparu, po południu i wieczorem przed snem.


Kuracja oregano

Olejek z oregano  mieszamy z oliwą z oliwek - 1 kropla oregano  na łyżkę oliwy.  Zażywamy  dwa razy dziennie od 1  do 15 kropli ( systematycznie zwiększamy obserwując reakcję organizmu.) Pomaga również w grzybicy, zatruciach, infekcjach.

 Pau D'arco

  W  eliminacji grzybów i pasożytów pomaga zioło pau d'arco. Zażywaj trzy razy dziennie 1-2 kapsułki. 

Zdrowe jelita. Usuwanie grzybów i pasożytów. Mieszanki ziołowe cz III Zdrowe jelita. Usuwanie grzybów i pasożytów. Mieszanki ziołowe cz III Reviewed by Sięgnij do Natury on 07:18 Rating: 5

3 komentarze

 1. Super wiadomości niezbędne w pozbyciu się ogólnoustrojowej i wielonarządowej kandydozy po wstrząsie anafilaktycznym alergicznym w wyniku 6 tygodniowego stałego kontaktu z pleśniami i grzybami w mieszkaniach popowodziowych 1997 roku - alergia krzyżowa

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...