Pyszny i zdrowy arbuz


Kochani moi, sezon na soczyste arbuzy w pełni. Zachęcam was serdecznie do jedzenia, bo są zdrowe i niskokaloryczne. Poniżej kilka słów o ich walorach.


 Arbuz pochodzi z tej samej rodziny co dynia i kabaczek , a  jego kolebką jest Pustynia Kalahari w Afryce. 
Arbuzy umieszczano często w grobowcach faraonów i władców, by zapewnić im  w ten sposób pośmiertne pożywienie. Obecnie arbuzy uprawia się aż w 98 krajach.
Arbuz to źródło bezcennego, walczącego z nowotworami i schorzeniami serca likopenu, zeaksantyny, luteiny oraz beta karotenu. Z badań wynika, że dzięki powyższym składnikom  zapobiega nowotworom jelit i prostaty.
Choć w większości składa się z wody, to pomimo tego  zawiera również  sporo potasu, wapnia,  magnezu oraz witamin: A i C, E  oraz z grupy B.
Pomaga tym samym  w gaszeniu pragnienia i uzupełnieniu elektrolitów, stąd tak  chętnie sięgamy po niego w letnie upały.Obecne w  nim przeciwutleniacze regulują również  poziom trójglicerydów i obniżają poziom cholesterolu.

Arbuz działa także  lekko moczopędnie i obniża ciśnienie krwi oraz ułatwia jej przepływ w tętnicach. Zapobiega również kamicy nerkowej ( witaminy B i magnez).

Zawarta w arbuzach cytrulina pomaga w regeneracji mięśni, wzmacnia serce i potencję. Organizm przekształca ją  szybko w  zapobiegającą udarom, zakrzepom i zawałom agininę.
Cytrulina katalizuje powstawanie tlenku azotu i ułatwia  przepływ krwi.
Arbuzy są cennym lekiem w zapaleniach nerek i zanieczyszczeniu organizmu toksynami. Choć są słodkie,  to mają niewiele kalorii. Usprawniają metabolizm i sprzyjają odchudzaniu.Arbuz dla urody


Arbuz zapobiega kumulacji uszkadzających skórę wolnych rodników, nawadnia ją i uelastycznia. Zawarte w nim witaminy C, A, E i beta karoten dbają o nasz  młodzieńczy i zdrowy wygląd. Sok z arbuza, to naturalny tonik na wysuszoną i podrażnioną słońcem skórę. Warto jeść arbuzy i pić soki z ich dodatkiem podczas opalania  np. z marchewką i dynią. Beta karoten zapobiega bowiem nowotworom skóry.

 Podsumowując arbuz:

*Zapobiega nowotworom i schorzeniom serca
*Działa moczopędnie
*Oczyszcza z toksyn
*Reguluje wagę ciała
*Pomaga w regeneracji mięśni
*Łagodzi podrażnienia skóry
*Hamuje wolne rodniki
*Wzmacnia potencję 

Pyszny i zdrowy arbuz Pyszny i zdrowy arbuz Reviewed by Sięgnij do Natury on 12:39 Rating: 5

Brak komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...