Lecznicze właściwości kolorów


Na początku była pierwotna jasność, która miała w sobie duchową pełnię i wszystkie barwy. 
  Po rozproszeniu światła, z tańca jasności i cieni, wyłoniły się kolory: niebieski, czerwony, zielony, żółty. Nazwaliśmy je pierwotnymi, czystymi, podstawowymi...


Ich boskie połączenie daje kolory pochodne, mające określoną wibrację energetyczną i oddziaływanie lecznicze.   Medytując z kolorami otwieramy się mentalnie na ich wibrację i świadomie kierujemy energię do określonych miejsc w ciele. Możemy połączyć kolory z głębokim, oczyszczającym oddechem ra o zastosować w trakcie wizualizacji  lub autohipnozy.


Każdy z kolorów znajduje się w związku z przypisanym mu żywiołem: woda- niebieski, ziemia-zielony, ogień- czerwień, powietrze- żółty.

Wpływają one  na nasze biopole oraz system czakr, a wirowanie naszych centr energetycznych daje kolorowy obraz aury- zróżnicowany w związku z  naszą siłą, stanem zdrowia, emocjami i poziomem rozwoju duchowego.
Krótko przedstawię oddziaływanie i właściwości lecznicze poszczególnych kolorów.

Czerwony. Centrum systemu barw. ma konsystencję odpowiadającą fizycznemu ciału człowieka. Uosabia pierwotne siły i instynkty. Daje pobudzenie sił witalnych i seksualnych,  wzmacnia poczucie wartości oraz wiary we własne możliwości. Dotknięty przez światło wyższe staje się złocistą czerwień mającą moc wpływania na materię-modyfikuje ją, przeistacza. 

To najcieplejszy kolor, ożywiający i pobudzający w wyczerpaniu fizycznym. Odpowiada krwi i układowi krwionośnemu. 
Oznacza to, co rozpalone, rozognione, rozgorączkowane.

 Nadmiar czerwieni jest szkodliwy i rodzi konflikty. Niedobór, to brak poczucia uziemienia, wiary w siebie, podstawowej energii. Stosujemy go dla odblokowania przepływu strumienia życia, potencji, leczenia oziębłości seksualnej, uwalniania zatorów, stymulacji metabolizmu, oczyszczania z toksyn, przy katarach, bronchicie, neurastenii, zwiotczeniu mięśni. Wizualizację warto połączyć z odpowiednim ubiorem i dietą np: spożywanie pomidorów, buraków, truskawek, arbuzów, czereśni, malin...Pomarańczowy. To najaktywniejszy energetycznie kolor związany z nadnerczami i nerkami.  Jest symbolem  ekspansji, ekstrawersji, żywiołowości. Uosabia wewnętrzne ciepło, radość życia, otwartość i komunikatywność. Pobudza apetyt, dodaje nam wigoru i animuszu, minimalizuje lęki i niepewność siebie. 

Pomocny dla regeneracji śledziony, łagodzenia dolegliwości skurczowych jelit i żołądka, pobudzenia menstruacji  i laktacji, rozpuszczania kamieni żółciowych. 

Stosujemy go również w stanach apatii, depresji, nadmiernego wyciszenia i pasywności. Oczyszcza z toksyn i pobudza nerki. Łączymy go z dietą: morele, brzoskwinie, marchew, dynia, pomarańcze, łosoś, nagietek...Żółty. Związany z radością, beztroską, bogactwem, jasnością i rozświetleniem. To światło ducha w drodze ku złocistej doskonałości. Żółć, to kolor sprawności intelektualnej, otwartości i elastyczności umysłu.

Ma związek z wątrobą, trzustką, układem limfatycznym. Pozytywnie wpływa na żołądek i nerki. 

Podnosi obniżone ciśnienie, odtruwa i regeneruje wątrobę. Okresowo zaostrza chroniczne dolegliwości, dając szansę na rozpoznanie przyczyn choroby i zastymulowanie procesów samooczyszczania oraz samoregeneracji.  Pobudza oczyszczanie z toksyn i  wydzielanie soków trawiennych. Stosujemy go w braku umiejętności cieszenia się życiem, w załamaniu,  w utracie celu, nadmiernym krytycyzmie, zamartwianiu się. Otwiera nas na kontakty z innymi, na komunikację własnych uczuć oraz potrzeb. Popycha do przodu, uwalnia od negatywnych uczuć: złości, żalu, rozgoryczenia. 

 W celu leczniczym spożywajmy żółtą paprykę, melony, kukurydzę, kurkumę, pijmy dziurawiec, kocankę, mniszka lek, nagietka, znamiona kukurydzy...Zieleń. To kolor lasu. Relaksuje, wycisza, harmonizuje, skupia.  Jest symbolem rozwoju i wzrostu. To potok życiowej mocy duchowej, miłości, przebaczania, odpuszczania, wzrastania w mądrości i świadomości serca- ma związek  z sercem i oddychaniem. 

Oczyszcza płuca, wyrównuje ciśnienie, relaksuje. 

Leczy stany zapalne, obniża gorączkę, tamuje krwawienia, wyrównuje wahania nastroju. Korzystny przy arytmii serca, przekwitaniu, niecierpliwości, rozdrażnieniu. Łączymy go z dietą: sałata, szpinak, spirulina, brokuł, por, groszek zielony...Niebieski. Uspokaja i wycisza. Skupia na wewnętrznych doznaniach. To kolor refleksji, medytacji, zadumy i modlitwy. Obniża ciśnienie krwi, koi gniew i złość, rozpuszcza obrzęki, zatory.
Pomocny także w leczeniu wszelkich nerwic, napięć, nadpobudliwości, bezsenności. Łagodzi objawy menopauzy, alergii, zmian skórnych. Ma związek z czakrą gardła i komunikacją słowną. Stosujemy go  w braku umiejętności wypowiadania swoich uczuć i preferencji, na przykład przed wystąpieniami typu: wykład, śpiew, przemowa. 

Pomaga również  w zaburzeniach tarczycy i blokadach krążenia.

 Korzystny przy zafiksowaniu na materialnej stronie życia dla pobudzenia ducha i rozwoju duchowego. Pijmy chabry, bratka i spożywajmy, jagody, jeżyny oraz borówki.


Fiolet. To kolor przebudzenia wyższej jaźni i doznań duchowych. Idealny dla  artystów, metafizyków, mistyków, magów.

Związany z czakrą trzeciego oka. Ma najwyższą wibrację i najkrótsze fale. To kosmiczna energia oczyszczająca umysł, uwalniająca ducha i fantazję, otwierająca wyobraźnię

Stosujemy go  przy braku ekspresji twórczej i kreatywności. 
 Fiolet harmonizuje współpracę pomiędzy półkulami mózgowymi.  Ma związek z szyszynką i podświadomością. W celu jego aktywacji  pijmy lawendę, jedzmy granaty, ciemne winogrona, bakłażany, aronię, tarninę. Warto również nosić ametysty i aktywować  oraz oczyszczać nimi wodę.
Wizualizacja z kolorami.

Usiądź wygodnie z wyprostowanymi plecami. Zamknij oczy. Weź kilka naturalnych, głębokich oddechów nosem. Pozwól, aby całe płuca wypełniły się życiodajnym powietrzem. Wydychaj ustami. W zależności od potrzeb wybierz określony kolor i w wyobraźni zwizualizuj strumień kolorowej energii. Weź głęboki wdech i mentalnie pobieraj kolor. Kieruj go do miejsc, które  pragniesz uzdrawiać. Zobacz jak oczyszcza, usuwa zatory i blokady. Wdychaj kolorową energię, wydychaj zanieczyszczenie i ból. Stwórz twórczą wizualizację np: zieloną polanę, błękitną wodę, łąkę pełną kaczeńców, maków, chabrów... 

Zapełnij ją kolorami. Wykąp się w błękitnej wodzie lub połóż na  kolorowej trawie. W wyobraźni pozwól by  kolor przenikał przez skórę, dłonie i stopy do wnętrza całego ciała. Wdychaj i wydychaj kolorową wibrację...

     Powiedz w myślach- Jestem oczyszczony, uwolniony, uzdrowiony...

  Możesz wyobrazić sobie jak strumienie koloru płyną do tych, których kochasz.  Poproś  Anioła o witalność, zdrowie, radość, równowagę i miłość dla nich. Teraz skieruj kolor do twojego serca. W myślach powiedz. Kocham i jestem kochany.
Powoli otwórz oczy i powracaj do codziennych zajęć.


Medytacja ukierunkowana na czakrę

Usiądź lub połóż się wygodnie. Zamknij oczy i rozluźnij po kolei wszystkie mięśnie. Oddychaj miarowo, głęboko, naturalnie. Wdech- nosem, wydech- ustami. Skieruj uwagę na wybraną wibrację i pozwól jej wpłynąć  do twojego umysłu. Zwizualizuj- uświadom sobie kolor który wybrałeś. Skieruj kolor do przepisanych jej narządów: wątroby, żołądka, trzustki. Oczyszczaj je, wzmacniaj, regeneruj. Wraz z każdym nowym wdechem, pobieraj zapasy kolorowej energii.
 Poczuj  jak złociste światło wpływa przez czakrę korony i uzdrawia cały, energetyczny system. To twoja twórcza medytacja.


Powiedz w myślach wybraną afirmację.
Uzdrawia mnie złocista anielska energia.
Jestem ukochanym dzieckiem wszechświata.
Spoglądam w przeszłość z ufnością i miłością.
Jest we mnie niewyczerpane źródło miłości i energii.
Biorę odpowiedzialność za swoje życie.
Rozwijam się i wzrastam w mądrości.
Jestem spokojny, bezpieczny, wyciszony.
Twórcza moc rozwija moje talenty.
Mam nieskończony czas.
Idę przez życie powoli, swoim naturalnym rytmem.


Pomedytuj z wybraną afirmacją, swobodnie obserwuj przepływ skojarzeń i myśli. Otwórz oczy i powróć do codziennych zajęć.  
     


 Medytacja z drzewami

Stań w pobliżu wybranego drzewa. Obejmij ja ramionami. Pomyśl chwilę nad cudownością  wszechświata i jego niewyczerpaną energią. W myślach poproś drzewo o podzielenie się z tobą  jego siłą i mocą.
Poczuj jak zielona energia drzewa przenika do twojego wnętrza. Pobieraj ją czakrą serca, oczyszczaj się, uzdrawiaj. Oddychaj miarowo i głęboko. Możesz wyobrazić sobie jak energia  Ziemi przenika przez stopy i dłonie. Zdejmij obuwie.
 Zwizualizuj czakry, otwórz je i pobieraj energię. Powoli, miarowo, wdech i wydech. Powiedz w myślach. Czerpię z nieskończonego źródła energii.  Uzdrawia mnie i wzmacnia siła  Ziemi, drzewa i zieleni. W miarę potrzeb wizualizuj inny kolor i zastosuj dowolną afirmację np.

Spokój i równowaga. Jestem silny, uzdrowiony.

Podziękuj z miłością za energię, którą pobrałeś. Spaceruj wypełniony spokojem i równowagą. Podziel się w myślach miłością i energią z wybraną osobą, którą kochasz. Pomedytuj nad jej cudownością, doceń dar jej miłości, wyślij jej sercu zieloną, uzdrawiającą energię. Dajesz i otrzymujesz. Jesteś w cudownej harmonii z otoczeniem. Wzmacniasz pozytywną energię Ziemi, zasilasz wszechświat dobrą myślą i miłością.                                            
      

       
Lecznicze właściwości kolorów Lecznicze właściwości kolorów Reviewed by Sięgnij do Natury on 10:11 Rating: 5

Brak komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...