Wspaniałe lecznicze właściwości jałowca


Wszyscy znamy  jałowiec, jako aromatyczną przyprawę ułatwiającą trawienie, ale mało kto, kojarzy go z rośliną o silnych właściwościach leczniczych.  Jest to doskonałe źródło witaminy C oraz  wielu olejków aromatycznych, w tym pinenolu, kamfenolu, terpineolu i limonenu, kwasów organicznych, żywic i cukrów.

Sięgano po niego już w starożytności w celu oczyszczania jelit, nerek i wątroby.  Spalanymi gałązkami jałowca  i szałwii okadzano również powietrze w celu dezynfekcji i wypędzania złych mocy. Oczyszczano tak nie tylko ludzi i pomieszczenia, ale również zwierzęta i trzodę chlewną, a krzewy sadzono wokół domu, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę przed duchami.Jego olejki wykorzystywano w produkcji maści rozgrzewających korzonki i mięśnie oraz łagodzących nerwobóle.  Stosowano również  na  afty, grzybice, brodawczaki, czy problemy żołądkowe.


Dziś już wiemy, że jałowiec silnie stymuluje pracę wątroby i wytwarzanie żółci,  poprawia ukrwienie i rozgrzewa.

 Właściwości przeciwbakteryjne


Jałowiec pomaga także zwalczać gronkowce i paciorkowce oraz eliminować pasożyty.  Badania wykazały, że może być równie skuteczny, jak pospolite antybiotyki, przy czym nie niszczy flory bakteryjnej, a wręcz przeciwnie. Potrafi, bowiem usuwać nadmiar drożdżaków i grzybów i pleśni. 
Herbaty z jałowcem polecane są między innymi osobom z niską odpornością, często cierpiącym na anginy ropne. 

 W trakcie leczenia warto również wdychać opary gałązek spalanych z witkami brzozy i stosować inhalacje  z olejku jałowca, sosny oraz świerka 2- 3 kropelki na gorącą wodę. Unikać należy kontaktu ze skórą i oczami. 2- 3 krople można również dodać do oliwki i wykonywać delikatny masaż - szyja, klatka piersiowa, plecy...Badacze z Uniwersytetu Stanu Missouri potwierdzają, że jedna z substancji chemicznych otrzymanych z jałowca jest skuteczna w leczeniu infekcji wywoływanych przez odmianę gronkowca złocistego, opornego nawet na leki.


Jałowiec na wątrobę

 W ziołoterapii owoce jałowca stosuje się  głównie  w związanych z  zastojem żółci niedomogach wątroby, w kamicy i zapaleniach nerek oraz  w nadmiernej fermentacji jelitowej.  Usprawniając pracę wątroby i oczyszczając krew, jałowiec pomaga  także w regulacji ciśnienia  oraz poziomu cukru we krwi. Oczywiście trzeba również zastosować właściwą dietę, zadbać  o  prawidłowe nawodnienie i dotlenienie.W  celach leczniczych, zaparzamy łyżeczkę ziaren szklanką wrzątku, a następnie pijemy między posiłkami po 2- 3 łyki lub rozgryzamy i połykamy po 1- 3 jagody.Kilka kulek jałowca możemy dodawać do herbaty oczyszczającej krew i limfę.  Herbatę czarną parzymy w termosie  z imbirem, liściem laurowym, cynamonem i kilkoma kulkami jałowca - około 6- 8 kulek na litr. Pijemy trzy razy dziennie po pół szklanki, lekko posłodzoną miodem. Herbata ta silnie rozgrzewa, pobudza wydzielanie potu i moczu, pomaga usuwać grzybicę, pasożyty, bakterie i wirusy. Sprawdza się też podczas grypy. Pamiętajmy, że liście laurowe i jałowiec są bardzo  silnymi, naturalnymi lekarstwami, które w nadmiarze szkodzą i mogą powodować krwawienia wewnętrzne.
Stąd bezwzględna konieczność przestrzegania dawek. Unikamy go podczas  ciąży, w  krwiomoczu i niewydolności wątroby. 

 Kuracja oczyszczania nerek


Przed zażyciem skonsultuj z lekarzem.
Zawarty w jałowcu terpineol, to środek skutecznie  rozpuszczający kamienie nerkowe.

 W tym celu zażywamy przez 2 tygodnie od 1-3 kulek jałowca lub stosujemy kurację 10 dni od 1 do 5 kulek 1... 2...3..4...5... 5...4...3...2...1 Kurację uzupełnia picie naparu z liści poziomki i porzeczki, zamiennie ze znamionami kukurydzy i wywarem z pietruszki. W trakcie jej trwania unikamy mięsa, cukru, nabiału, alkoholu, nikotyny, kawy... 
Stosujemy ciepłe kąpiele i masaż stóp, chodzimy boso po kamykach i szyszkach.Jałowiec sprawdza  także w usuwaniu toksyn i kwaśnych metabolitów, stąd jest pomocny w odchudzaniu, leczeniu trądziku, chorób stawów i zapobieganiu nowotworom, usuwaniu obrzęków i cellulitu. 


Jałowiec dla urody 


Kąpiele z dodatkiem olejku jałowcowego pomagają  leczyć łupież, łojotok, zmniejszają plamy po ospie, odrze, egzemach i eliminują bóle kostno- mięśniowe. Zastosowanie kilku kropli jako dodatku w olejku do masażu  lub w kremie  zapobiega starzeniu się skóry oraz tworzeniu się plam pigmentacyjnych, a   żucie jagód  usuwa przykry zapach z ust.
Wspaniałe lecznicze właściwości jałowca Wspaniałe lecznicze właściwości jałowca Reviewed by Sięgnij do Natury on 14:38 Rating: 5

Brak komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...