Lecznicza moc kryształów: Ametysty i Agaty


 Kochani, często piszę wam  o wodzie i metodach jej uzdatniania, w tym  z zastosowaniem   kryształów górskich, ametystów i kamieni krzemowych.

 Ametysty

 Dziś,  nieco więcej uwagi poświęcę jednak tematowi  leczniczych właściwości samych kamieni szlachetnych.
 Zacznę od moich ukochanych ametystów.  Są to, bowiem kryształy związane z  naszą szóstą czakrą  trzeciego oka, stąd też niezwykle silnie działające na naszą sferę duchową oraz szeroko pojętą intuicję.

Ułatwiają nam, tym samym medytację, oraz poszerzają drogę do tzw.  wiedzy i  umiejętności parapsychicznych. Łączą naszą ziemską fizyczność z duchem i polepszają komunikację z naszymi przewodnikami duchowymi. Pomagają także  pogodzić i przekuć ziemskie namiętności w wyższe formy miłości. Otwierają na altruizm i chęć pomocy innym.

 Ich niezwykła barwa powstaje z połączenia ognistej czerwieni i wyciszającego błękitu,oscylując  od jasnego do ciemnego wrzosu, co zależy od ilości glinu i  żelaza.  To  także sprawia, iż ametysty są  również kamieniami równoważącymi i  ogólnie harmonizującymi.


Medytacje z ametystami uwalniają serce, pomagają w przekodowywaniu wzorców myślowych, kierują ku dobru, współczuciu i zrozumieniu jedności wszechświata. Sprzyjają  także odnalezieniu poczucia bezpieczeństwa i przyjęciu szeroko pojętego przewodnictwa oraz opieki Boskiego Źródła.

 Z jednej strony, ametysty  polecane są dla artystów i osób pracujących z energiami,  z drugiej  dla pracujących zespołowo, w tym na kierowniczych stanowiskach. Ich cechą jest, bowiem równoważenie oraz  pomaganie w poszukiwaniu zarówno  zewnętrznego, jak i  wewnętrznego  kompromisu.  Ułatwiają także połączyć doświadczenie i wiedzę, w tym naukową, z sercem i intuicją oraz poszerzają horyzonty myślowe.

  Dawniej ametysty były chętnie noszone przez duchownych, w tym biskupów, jako symbol  wyższej duchowości,  czystości seksualnej, wierności, mądrości i władzy.  Stąd też  mówiono o nich kamienie biskupie.

Według wierzeń miały  również zabezpieczać domy przed katastrofami i oczyszczać z tzw. negatywnych energii, a mieszkańcom przynosić ukojenie, relaks i wewnętrzny spokój.

 Chroniły także  przed alkoholizmem, stąd też ich nazwa - amethystos, co  z greckiego oznacza
 ,, przeciw upiciu się''.
W  tym celu  w starożytności wykonywano z nich  ozdobne kielichy  lub wrzucańo do trunków zapobiegajac w ten sposób przykrym skutkom upojenia i  zabezpieczające  przed groźnym  nałogiem.
 Ametysty uwalniają również od koszmarów sennych i powodują tzw. prorocze sny.  W hebrajskim  mówi się o nich wręcz  achlamach, czyli dający miłe sny.

Na poziomie fizycznym ametysty  pomagają w oczyszczaniu  krwi  z  toksyn,  w regulowaniu przemiany materii i  flory bakteryjnej jelit. Dbają  także o  układ oddechowy  ułatwiając odksztuszanie i oczyszczanie oraz  kostno- stawowy. Wzmacniają żeńskie narządy płciowe oraz ułatwiają poród.
 Szczególnie polecane są także  w reumatyzmie,   gorączce,  leczeniu migren,   bezsenności i wzmacnianiu układu nerwowego.

  Pełnią również funkcję  ochronnych  talizmanów  podczas ciąży.


W sferze psychicznej ametysty zaleca  się  przy problemach z podejmowaniem decyzji, w  nerwowości, w  problemach z zapamiętywaniem, w lękach, w  zamartwianiu się, poczuciu krzywdy  i żalu, w depresji,  utracie  sprawczości, w  sztywności myślowej...

 Przemywanie twarzy wodą, w której znajdowały się ametysty wzmacnia i pielęgnuje skórę. Polepsza również stan tzw. cery wypryskowej i zapobiega bliznom. Tu obowiązkową jest także dieta oraz picie  indywidualnie dobranych ziół np  mniszka lekarskiego, bratka polnego, dziurawca, pokrzywy, rumianku, liści malin...

 Można także wkładać ametyst do kremu lub balsamu oraz używać wody ametystowej do kąpieli.

 Znak zodiaku.  Ametysty są szczególnie zalecane dla panien, strzelcy, ryb, wodnika i baranów.

 Agat

Agaty  uważane były  za magiczne kamienie wróżek i czarodziei. Zawierając w sobie różnego rodzaju skamienialiny, z jednej strony pozwalały na   na silne odczuwanie łączności z naturą, z drugiej  rozwijały i wzmacniała  dary jasnowidzenia.

 Agaty uczą człowieka  ponownie odnajdywać harmonię z przyrodą  i wzmacniać  poczucie jedności ze wszystkimi żywymi istotami. Jednocześnie odzyskać wewnętrzną siłę i spokój ducha.
Pomagają także w trudnych sytuacjach, szczególnie, jeśli trzeba ukoić rozbiegane  myśli i poradzić sobie ze zdenerwowaniem. Tu polecane są  głównie  agaty zielone.

 Rozwijają  także  intuicję dotyczącą ludzkich intencji i  jednocześnie uwalniają od uprzedzeń związanych z niesłużącymi nam już przekonaniami.
 Wzmacniają  pewność siebie, więc warto mieć je przy sobie podczas egzaminów,  negocjacji  biznesowych, czy innych ważnych rozmów.

Agaty to także kamienie równowagi fizycznej, psychicznej i duchowej. Pomagają  w uwalnianiu się od traumatycznych przeżyć i odpuszczaniu zalegających w nas emocji, w tym gniewu i żalu. Otwierają na nowe i uduchowiają. Wzmacniają także  koncentrację wagi i zdolności analityczne,  poczucie siły oraz bezpieczeństwa.

Na poziomie fizycznym dbają `o układ pokarmowy ( zapobiegają wzdęciom, biegunkom, niestrawności) oraz nerki ( zapalenia i kamica).
 Są też polecane w stanach zapalnych i zmęczeniu  oczu oraz w  chorobach skórnych: świąd, oparzenia, ukąszenia, pęcherze, rany...

  W  zależności od kolorów można im   przypisać  szereg dodatkowych właściwości. Dla przykładu.

 Agat mleczny: kaszel, astma, grypa, kłopoty z krążeniem, zimne stopy i dłonie, epilepsja, bóle stawów...

 Agat biały:
 układ hormonalny, w tym niedoczynność tarczycy, ochrona energetyczna i intelektualna, kreatywność...

Agat błękitny: komunikacja z innymi, łatwość wypowiadania się, spokój wewnętrzny, w tym uwolnienie od zamartwiania się, kontakt  z przewodnikami duchowymi...

 Agat brazylijski: praca z wahadełkiem z różdżkami, wchodzenie w trans, medytację,,,

 Agat mszczysty błękitny:  przekształcanie marzeń w czyny, a myśli w zewnętrzną, fizykalną manifestację, poczucie mocy sprawczej i wiary we własne możliwości, wytrwałość, kończenie  rozpoczętych projektów...

 Agat mszczysty zielony: odwaga wojownika, siła przebicia, obfitość, powodzenie życiowe...

 Agat  różowy: wzmacnianie więzi rodzic- dziecko, zrozumienie i akceptacja dla różnic charakterów....

 Agat czarny:  niweluje poczucie samotności, wyobcowania,  życiowego pecha, braku wiary w siebie Znak zodiaku : rak, byk.


Lecznicza moc kryształów: Ametysty i Agaty Lecznicza moc kryształów: Ametysty i Agaty Reviewed by Sięgnij do Natury on 16:56 Rating: 5

Brak komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...