Granaty w walce z nowotworami i chorobami serca Granaty, to prawdziwa bomba przeciwutleniająca. Ich skuteczność wynika  nie tylko z wysokiej zawartości  witaminy C, ale i  wyjątkowo aktywnych polifenoli i fitosteroli, w tym cyjanidyny delfinidyny,  pelargonidyny.  Jest  ich  w nich co najmniej 3 razy więcej niż  w zielonej herbacie.

To właśnie  bezsprzecznie czyni  granaty liderami w walce z nowotworami i chorobami serca. Ponadto granty należą do najwcześniej poznanych owoców świata. Wzmianki o ich skuteczności  pojawiały się już,  bowiem w mitologii i sztuce egipskiej.  Dla przykładu, znany  grecki lekarza Dioskurydes zapisywał granaty swoim pacjentom na choroby układu trawiennego i jamy ustnej. 
W Średniowieczu natomiast  uważano granaty za owoce odmładzające i zapewniające długowieczność. Znane są również w medycynie chińskiej, gdzie zdobyły sobie miano super owoców.Działanie Granaty odznaczają się również silnymi właściwościami przeciwbakteryjnymi. 
  Szczególnie polecane są  w biegunkach, chorobie wrzodowej, zapaleniach gardła  i jamy ustnej, a kora i korzenie w  usuwaniu pasożytów, w tym tasiemca. Mogą również służyć  do konserwowania żywności i odkażania zewnętrznych zmian skórnych. Sok  z granatów  pomaga  także w eliminacji trądziku  i usuwaniu przebarwień skóry.
 Odmładza,  a  dzięki wysokiej zawartości witaminy C, tiaminy i kwasu cytrynowego,  działa ściągająco, garbnikująco i   pomocniczo w odnowie naskórka oraz w   biosyntezie kolagenu, co wpływa  również  korzystnie na nasze stawy i układ żylno- tętniczy.    Dlatego po  granaty  warto   sięgać w reumatyzmie i artretyzmie.  Nie tylko wzmacniają   nasze kości, ale  i łagodzą stany zapalne.Pomagają również w eliminacji napięcia przedmiesiączkowego  i łagodzą przebieg menopauzy - zawierają roślinne fitostohormony oraz podnoszą poziom testosteronu u mężczyzn. Uważane są  także za afrodyzjak zwiększający doznania erotyczne.

Wzmacniają również nerki i pomagają w eliminacji ich stanów  zapalnych.

 Pomocniczo  granaty mogą być uzupełnieniem diety przeciwcukrzycowej. Tu warto również sięgnąć po mniszka lekarskiego,  paudarko, topinambur, wyciąg z karczocha, morwę, aloes, łuskę gryki, agrest... i zastosować dietę wegańską

 Dzięki zawartości błonnika, potasu i witaminy z grupy B wspierają procesy metaboliczne i spalanie tkanki tłuszczowej oraz zachowanie równowagi elektrolitowej. Granaty, a serce Granaty pomagają w regulacji  ciśnienia tętniczego  i  poprawiają przepływ krwi przez naczynia krwionośne.  Zapobiegają również miażdżycy hamując odkładanie się złogów tłuszczowych w tętnicach. Dzięki wysokiej dawce przeciutleniaczy chronią nasze  serce przed uszkodzeniami i  zawałem, a mózg przed udarem i wylewem. ,, Badanie przeprowadzone na pacjentach z nadciśnieniem, którzy codziennie przez dwa tygodnie wypijali  220 ml soku z granatów wykazało obniżenie ciśnienia tętniczego krwi  oraz zmniejszenie o  36% ryzyka wystąpienia udaru."  D Grotto ,,101 produktów dla zdrowia i urody."

 Zapobiegają także  licznym  procesom degeneracyjnym mózgu korelującym za nadmiarem wolnych rodników, metali i  toksyn, w tym chorobie  Alzheimera  i demencji starczej.

 Granaty, a nowotwory

 Granaty niezwykle skutecznie hamują namnażanie się komórek nowotworowych i  jednocześnie inicjują ich samoumieranie, czyli tzw. apoptozę.

,, Leczenie wyciągiem z granatów znacząco hamuje rozwój komórek nowotworowych i aktywizuje apoptozę. Inne badanie dowiodło, że sok z granatów hamuje  sygnalizację komórek zapalnych przy nowotworze okrężnicy" . j. w
Według innych  badań granaty zapobiegają także guzom piersi  i nowotworom prostaty.
Granaty w walce z nowotworami i chorobami serca Granaty w walce z nowotworami i chorobami serca Reviewed by Sięgnij do Natury on 09:50 Rating: 5

Brak komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...