Olejek z oregano-naturalny antybiotyk. Lekarstwo na grzyby, pasożyty, bakterie i wirusyLebiodka pospolita znana przez nas wszystkich i potocznie zwana oregano to nie tylko wspaniała przyprawa, ale przede wszystkim roślina lecznicza o niezwykle silnych właściwościach.


Już od wieków oregano stosowane jest nie tylko w kuchni, ale również używane i cenione w medycynie. Olejek oregano pozyskiwany z rośliny był stosowany na wiele dolegliwości już w Starożytnej Grecji.


Olej z oregano posiada niezwykle silnie właściwości, które od dłuższego czasu fascynują naukowców. Olejek z oregano silnie działa na bakterie, wirusy i grzyby. Zabija wiele pasożytów, gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, bakterie E-ColiHelicobacter oraz grzyby z rodziny Candida.


Posiada bardzo silne właściwości odkażające. Nazywany jest również "naturalnym antybiotykiem" Jest on na tyle mocny, że nie można go stosować samodzielnie. Nierozcieńczony w kontakcie ze skórą może nawet powodować "poparzenia".
CO ZAWIERA W SOBIE OLEJEK OREGANO?


Oregano zawiera w sobie wiele wartościowych składników. Są to między innymi niezwykle cenne związki organiczne takie jak tymol i karwakrol. W oregano znajdziemy również terpinen, pinen, germakren D, linalyl i genaryl.


Świeże oregano zawiera w sobie dużą ilość antyoksydantów, natomiast olejek oregano posiada w sobie skoncentrowaną ilość, dlatego działa jeszcze silniej.DZIAŁANIE OLEJKU Z OREGANO


-działa przeciwgrzybiczo,


-przeciwzapalnie,


-pomaga zwalczać bakterie i wirusy,


-pomaga usuwać pasożyty,


-działa przeciwbólowo,


-wzmacnia odporność organizmu,


-pomaga obniżyć cholesterol,


-jest silnym antyoksydantem,


-poprawia pracę jelit,


-pomocny przy infekcjach układu moczowego,


-Działa uspokajająco np. przy nerwicy,


- Ułatwia zasypianie,


-działa żółciopędzie,


-Wspomaga watrobę,

- Działą rozkurczowo-Pomocny przy bolesnych miesiączkach,


-Ma działanie przeciwnowotworowe,


-Działą wykrztuśnie,


-Pomocny przy zaziębieniu i grypie,


- pomocny przy problemach z oddychaniem,


-pomocny przy problemach żołądkowych i "grypie żołądkowej",


-pomaga leczyć trądzik, łupież, liszaje, opryszczkę...


-Przyśpiesza porost włosów,


-łagodzi ukąszenia owadów,


-pomaga dezynfekować powietrze i powierzchnie.

OLEJKU OREGANO NIGDY NIE STOSUJEMY NIEROZCIEŃCZONEGO.


Olej z oregano w tym silnie działający krawakol (składnik oregano) działa antybakteryjnie. Dzięki temu, że pomaga zwalczać bakterie, jest on nazywany naturalnym antybiotykiem. Karwol jest wspaniałą i cenną substancją, jednak jest również mocny i drażniący, dlatego jak pisałam powyżej, bardzo ważne jest bezpieczeństwo w jego użyciu.OLEJEK Z OREGANO NA GRZYBICĘ I PASOŻYTY.


Olejek z oregano jest to bardzo pomocny produkt, jeśli chodzi o zwalczanie grzybicy i pasożytów, jednak trzeba zażywać go ostrożnie i rozważnie.


Zaczynamy zawsze od najmniejszych dawek i obserwujemy reakcje organizmu.


Są osoby,które mimo "końskich dawek" czują się świetnie. W niektórych przypadkach, gdzie organizm jest bardzo zagrzybiony lub występuje dużo pasożytów, zaczynając nawet od małych stężeń olejku mogą już występować niemiłe objawy rozpadu grzybów i pasożytów


Dlatego jeszcze raz apeluję o ostrożność i przed rozpoczęciem kuracji polecam skontaktowanie się ze specjalistą.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
JAKI OLEJ OREGANO WYBRAĆ?


Na rynku znajdziemy wiele olejków z oregano, gotowych suplementów, zawierających olej z oregano (w tym suplementy w kapsułkach i "olejki z oregano", które nie są czystymi olejami z oregano, tylko mieszankami oliwy z oliwek z kilkuprocentowym stężeniem prawdziwego oleju z oregano)


Czysty olejek z oregano, będzie droższy niż suplement z olejkiem w mniejszych stężeniach, jednak często jest on bardziej opłacalny. Kupując 100% olejek, możemy przygotować dowolne stężenie od 5-30%UWAŻAJ CO KUPUJESZ


często "100% oregano""naturalny olejek z oregano " napisane wielkimi literami na etykiecie w rzeczywistości nie oznacza, że to, co kupujemy, jest czystym 100% leczniczym olejkiem z oregano.


Producenci często stosują chwyt marketingowy, umieszczając duże 100% na etykiecie, co w rzeczywistości może oznaczać, że w ich produkcie w jakimś stężeniu znajduje się olej który jest w stu procentach prawdziwy.


Zwykle suplementy z olejkiem z oregano, które możemy kupić w sklepie, zawierają w sobie 5-30% olejku z oregano. Reszta to oliwa z oliwek.


Należy również uważać na tanie olejki eteryczne, które możemy kupić już za kilkanaście złotych. Nie mają one terapeutycznej jakości i nie można ich stosować wewnętrznie.


Szukając olejku oregano zależy nam na wysokim % krawakolu (50-80%), któremu zawdzięczamy wspaniałe właściwości olejku oregano.


Czytajcie etykiety i sprawdzajcie rzeczywisty skład!


Wybierając czysty, niestężony 100% olejek z oregano zapłacimy więcej niższa suplement zawierający 10-30% oregano,- jednak możemy z niego przygotować samodzielnie więcej suplementu.


(polecam zacząć od 5%), co za tym idzie, na dłuższą metę jest to o wiele bardziej opłacalne.


Kupując suplement "olej o zawartości np. 30% olejku oregano) należy pamiętać, że nawet taki suplement trzeba rozcieńczyć.


Osobiście posiadam dwa olejki z oregano. Jeden to suplement o 30% zawartości oregano, natomiast drugi to 100% czysty olej z oregano terapeutycznej jakości. Oba olejki stosuję w dużym rozcieńczeniu.

JAK STOSOWAĆ?

Olejek oregano możemy stosować na wiele sposobów. Zewnętrznie na skórę, w aromaterapii i inhalacji oraz wewnętrzni -dodawać do posiłków lub stosować jako suplement. Olejek oregano możemy również używać do sprzątania i odkażania.

WEWNĘTRZNIE

Rozcieńczamy w oliwie z oliwek lub w innym oleju roślinnym.

Spotkałam się na różnych portalach z poradami typu"rozcieńcz olejek w wodzie". Nie dziwię się, że wiele osób, które zastosowały się do takich wskazówek poparzyło sobie jamę ustną, a nawet usta z jednej prostej przyczyny.

Olej nie rozpuszcza się w wodzie! Tę prostą zasadę poznają już dzieci w podstawówce. Olejek zakropiony do wody czy innego napoju zawsze będzie wypływał na wierzch.


KURACJA PRZECIW PASOŻYTOM I GRZYBICY:

Olejek z oregano 5-30% mieszamy z oliwą z oliwek - 1 kropla oregano na łyżkę oliwy. Zażywamy dwa razy dziennie od 1 do 15 kropli systematycznie zwiększamy obserwując reakcję organizmu.)

Kuracja nie powinna trwać dłużej niż tydzień, max 2 tygodnie. Po tym czasie należy zrobić przerwę.


OLIWA Z OREGANO

Oliwa z dodatkiem olejku z oregano to doskonały sposób na wykorzystanie zarówno cennych właściwości, jak i walorów smakowych olejku.

Osobiście lubię dodawać kilka kropli olejku z oregano do moich maceratów ziołowych, które dodaje później do wielu posiłków.


ZEWNĘTRZNIE


Zewnętrznie możemy rozcieńczać olejek oregano w innym oleju roślinnym, który lubi nasza skóra. Ja stosuję mocniejsze stężenie olejku oregano wraz z olejem kokosowym na stany zapalne skóry czy łupież.


Olejek oregano dodaję również czasami do mojej domowej pasty do zębów (przepis) lub płynu do płukania ust (przepis).

OLEJEK OREGANO W SPRZĄTANIU DOMU

Olejek oregano świetnie dezynfekuje, dlatego dodaje go do sody oczyszczonej, octu czy nawet wody, którymi sprzątam dom.

Olejek z oregano-naturalny antybiotyk. Lekarstwo na grzyby, pasożyty, bakterie i wirusy Olejek z oregano-naturalny antybiotyk. Lekarstwo na grzyby, pasożyty, bakterie i wirusy Reviewed by Sięgnij do Natury on 05:52 Rating: 5

2 komentarze

  1. full spectrum cbd contains all of the naturally available compounds of the cannabis plant, including THC. However, in hemp-derived full-spectrum CBD, the THC will be no more than 0.3 percent. https://royalcbd.com/product/cbd-oil-500mg/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...