Proste kuracje oczyszczające wątrobę I oczyszczanie i regeneracja wątroby


Jak oczyścić wątrobę i woreczek żółciowy? Poniżej przedstawiam kilka prostych sposobów.

Przeciwwskazaniem jest kamica woreczka żółciowego oraz ostre stany zapalne wątroby i jelit.

Poniższe kuracje nie zastępują konwencjonalnego leczenia i wymagają konsultacji z lekarzem.

Powiązane wpisy:
Oczyszczanie wątroby | Skutki zanieczyszczenia, objawy |Funkcje wątroby

Zioła i produkty regenerujące i wspomagające wątrobę CZ I

Produkty wspomagające prace i oczyszczanie wątroby cz II

OCZYSZCZENIE I REGENERACJA WĄTROBY KURACJE:

Codziennie pijemy od 500 mil do litra soku: marchew 2 cz,  jabłko 3 cz, burak 1 cz. Początkowo rozcieńczamy sok pół na pół z wodą. Okres trwania kuracji to dwa cykle, po 3 tygodnie. Pamiętając o potrzebie witaminy C, spożywamy jednocześnie jak najwięcej surowych owoców i warzyw. Pijemy też napar z dzikiej róży, hibiskusa, głogu, żurawiny.

W celu detoksykacji wątroby, przez 14 dni pijemy ocet jabłkowy, trzy razy dziennie-1 łyżka na szklankę wody. Zamiennie stosuje się również sok z jabłek ( świeżo wyciskany, najlepiej rozcieńczony wodą)- około 500 ml. Kurację powtarzamy dwukrotnie, co dwa tygodnie. W trakcie stosujemy dietę wątrobową. Tu więcej o occie  tu klik

 Oczyszczaniu wątroby sprzyja picie na czczo rano dwóch szklanek ciepłej wody z sokiem z dwóch cytryn i  dwoma łyżkami miodu.  Mieszankę pijemy co trzy dni, nawet przez sześć miesięcy. W  tym czasie wątrobę ogrzewamy termoforem -około godziny dziennie.

Co 3 dni pijemy łyżkę oliwy z łyżką soku z cytryny. Po 3 tygodniach możemy zacząć pić podwójną dawkę. Miksturę stosujemy  przez dłuższy czas, w zależności od potrzeb, nawet do pół roku czasu.

Przez 10 dni pijemy około godziny 22-23 dwie łyżki oliwy lub oleju  z sokiem z pół cytryny.


Mikstura J. Górnickiej. Dla rozpuszczeniu złogów pijemy oliwę z cytryną- 2 łyżki plus po  łyżeczce lub  25 kropli  cholesolu i solarenu ( na czczo- rano).  W trakcie jesteśmy na diecie wątrobowej. Jeżeli nie mamy większych kamieni- powyżej  0,7 mm możemy pić podczas diety wstępnej.


Mikstura Słoneckiego. Alocit- łyżka oliwy z oliwek- sok z połowy cytryny.  Miksturę szykujemy wieczorem i pijemy rano na czczo. Alocit, to sok z aloesu- rozcieńczony  pół  na pół z  wodą.

Monodieta ryżowa, kaszowa  lub pszeniczna. Przez 3 dni do dwóch tygodni jemy sam ryż, pszenicę lub kaszę jaglaną. Jednocześnie pijemy tylko wodę mineralną, najlepiej z roztopionego lodu np. krzemową lub aktywizowaną kryształami górskimi lub topazem.

Sok z brzozy. Wypijamy około 10 litrów soku, po 500 ml do litra dziennie.
Sok z żurawiny. Pijemy jak wyżej. Możemy połączyć brzozę z żurawiną.

 Mleczko owsiane. Gotujemy przez godzinę łuskane ziarna owsa w ilości 1 szklankę na dwa litry wody. Pijemy po szklance uzyskanego wywaru 3 razy dziennie między posiłkami. Ziarno zjadamy jako środek oczyszczający jelita.

Dwa razy dziennie na czczo rano i wieczorem pijemy po łyżce oliwy, miodu i cytryny. 
Tonik wątrobowo- nerkowy. Sok żurawina 2 cz, jabłko 4 cz, aloes 1 cz.  Trzy razy dziennie, po szklance toniku. Początkowo rozcieńczamy wodą.


Jednorazowo pijemy około 200 mililitrów oliwy z oliwek i soku z cytryny.  Kurację poprzedzamy  oczyszczeniem jelit wraz z  piciem  przez 7 dni soku: jabłko- marchew- burak lub octu jabłkowego z wodą.   Wcześniej przez tydzień ogrzewamy  wątrobę za pomocą kąpieli lub termoforu. Ostatni, lekkostrawny posiłek  spożywamy najpóźniej o  godzinie 15. Najlepiej  wypić oba składniki  o godzinie 22 - 23. Po wypiciu poleżeć z termoforem na prawym boku- od 30 minut do godziny.

Proste kuracje oczyszczające wątrobę I oczyszczanie i regeneracja wątroby  Proste kuracje oczyszczające wątrobę  I  oczyszczanie i regeneracja wątroby Reviewed by Sięgnij do Natury on 07:22 Rating: 5

Brak komentarzy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...